V opačném případě hrozí, že by se mohla přehlédnout na první pohled nepodstatná opatření, která by v budoucnu mohla způsobit nepříjemné problémy v podobě zbytečných poruch. Nyní je na vás, zda se rozhodnete svěřit péči o váš přívěs do rukou odborníků a pravidelně ho necháte servisovat, nebo zda si budete péči o něj vzít na sebe. Pojďme společně projít všechny body, na které byste měli dát pozor a jak správně o svůj přívěs pečovat.
Vzhledem k rostoucímu množství požadavků na opravu brzdového systému přívěsu, který je vybavennovými neoriginálními brzdovými čelistmia je prováděna amatérsky nebo v neškolených servisech, bychom rádi upozornili na fakt, že hlavní příčinou těchto problémů je právě použití těchto neoriginálních součástek. Kvalita materiálů, nedostatečná přesnost výroby a nevhodné technologie jsou hlavními důvody. Abychom mohli garantovat správné nastavení, účinnost a funkci brzdového systému, je nutné v rámci profesionální opravy nahradit nevhodné komponenty originálními výrobky.
Od 1. 1. 2024 přestanou dopravní úřady vydávat velké technické průkazy. Nově tak bude techničák pouze jeden.
Se začátkem roku 2024 vstoupí v platnost novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Ta mimo jiné upravuje pravidla pro vydávání technických průkazů.
Pneumatiky na přívěsný vozík Přemýšlíte nad tím, jak je to s pravidly přezouvání pneumatik u přívěsného vozíku? Zda je jejich přezouvání povinné, se dozvíte po přečtení dnešního článku. Musím měnit na zimní pneu? Zákon č. 361/2000 Sb. § 40a stanovil nutnost zimních pneumatik pouze u vozidel, jež mají minimálně 4 kola a jsou používány na převoz osob nebo nákladu. Jedná se o vozidla typu M nebo N, do kterého se přívěsný vozík neřadí, a proto přezouvání není tedy povinné.
Není překvapením, že stoupá zájem o cestování k moři. Nicméně, plné pláže a stereotypní rutina každoročního pobytu u vody nemusí vyhovovat každému. Možná právě proto je stále více lidí, kteří si přejí k moři vzít svou vlastní nebo pronajatou loď. Tímto způsobem lze na dovolené objevit nové a klidné pláže, kde si člověk může užít příjemné chvíle. A co teprve koupání uprostřed širého moře? Dokážete si to představit? Určitě neodmítnete, že vedle těchto výhod čekají na vás i jiné neobvyklé zážitky díky lodi.
V dnešním článku se zaměříme na to, jak dopravit loď na cílové místo. Jak si vybrat ten nejlepší přívěs na loď? Plachetnici nebo motorový člun lze převézt do cílové destinace pomocí lodního přívěsu. Tento přístroj umožňuje nejen samotnou dopravu, ale také snadné spuštění lodi na vodu, a to bez vysokých nákladů spojených s použitím jeřábu.
Řidičské průkazy u přívěsů – karavanů, zapřažitelnost a rychlostní limity – jak to tedy je v ČR?
Lidé si totiž často myslí, že informace, které nabyli v autoškole, jsou ty pravé a přes to nejede vlak. Bohužel pak již nesledují novelizace zákonů a vyhlášky, a s tím spojené změny a úpravy v nich. Takže, jak to tedy je. (Článek byl vyhotoven ve spolupráci se školitelem dopravy, dopravním inspektorátem a zkušebním komisařem)
Pohráváte si s myšlenkou na koupi přívěsného vozíku v bazaru?
Pokud vás láká myšlenka na úsporu peněz, mějte na paměti, že realita nemusí být tak růžová, jak se na první pohled zdá. Vždy nejlepší volbou je zakoupit nový přívěs, na který máte záruku dle zákona. Pokud však toužíte po úspoře za každou cenu, měli byste si přečíst, jaké riziko může přinést nákup použitého přívěsu z bazaru.
Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost. Více informací